Materiály pro interiéry

Námi nabízené materiály pro interiér v podobě HPL folií a kompaktních desek, případně jiné materiály využívající odolnost povrchu HPL od různých výrobců vám umožní vytvářet interiéry a jejich prvky s dlouhou životností a vybírat z nepřeberného množství barev a dekorů.

Povrchy HPL zkratka pro vysokotlaký laminát (High pressure laminate) případně konstrukční plno vrstvé materiály tzv. kompaktní desky jsou antibakteriální, odolné poškrábání a nárazu, vodě a většině chemikálií a v exteriérovém provedení i odolné povětrnostním vlivům a UV záření.

HPL lamináty v podobě folií se lepí na dřevotřískové nebo jiné podkladní desky. Tyto povrchové odolné panely se dále používají pří výrobě nábytku a jiných interiérových prvků, kde je požadována vyšší odolnost povrchu jako jsou stolové a kuchyňské desky, zdravotnický a školní nábytek apod.

Různí výrobci je využívají též pro výrobu dalších materiálů pro instalaci v interiéru, jako jsou podlahy, obkladové desky, zádové kuchyňské desky, povrchy dveří apod.

Kompaktní desky jsou homogenní nenasákavé a otěru odolné desky, které se v menších tloušťkách 6 mm a 8 mm používají na obklady zdí nebo výtahů a ve větších tloušťkách jsou již konstrukční. Lze je tedy použít od tloušťky 10 mm např. jako WC kabiny, sprchové přepážky, stolové desky, kuchyňské desky, apod.

Pro uzavřený a antibakteriální povrch jsou odolné většině chemikálií a proto snadno udržovatelné a vhodné i do nemocnic a zdravotnických zařízení.    

Kronospan je nadnárodní korporace, která vyrábí velkoplošné materiály na bázi dřeva. Jejich závody se nachází ve 23 státech světa. Firmu založila rodina Kaindl v roce 1897 v Lungötzu u Salcburku. U nás v Jihlavě je továrna na laminodesky, DTD desky a OSB desky.
Kompaktní desky a HPL lamináty, které nabízíme se vyrábí v továrně v Polsku odkud je na přímo dovážíme.
Kompaktní desky jsou vysokotlaké strukturální lamináty složené z několik vrstev jádrového papíru s dekoračním papírem impregnovaným pryskyřicí na povrchu. Jejich dlouhá životnost, konstrukční pevnost a odolnost proti vlhkosti jsou ideálními vlastnostmi pro interiéry, komerční prostory, vystavené vysokým nárokům a vlhkosti, i náročným provozním podmínkám. Kompaktní desky pro exteriér jsou opatřeny filmem proti UV záření a jsou vhodné pro obklady fasád a jiné exteriérové dekorativní plochy.

PARKLEX PRODEMA je spojením dvou mezinárodních značek, specializovaných na obklady a materiály pro architekturu. Po desetiletí stály značky Prodema a Parklex proti sobě jako konkurenti v architektuře, interiérovém designu a stavebnictví. Spojení mezi těmito dvěma značkami je novou budoucností pro růst a inovace.

Nyní společně navrhují nové textury a materiály, aby byly krásnější a odolnější. Podstatnou filozofií společné značky ParklexProdema je zajistit život na planetě, kde jsou zdroje omezené.

Pro svou výrobu využívá značka ParklexProdema originální dřevo, které je impregnováno laminátem. Takto ošetřené dřevo nedegraduje, nešedne a je barevně stálé. I bez údržby zůstávají jeho barvy stále živé s originální kresbou dřeva. ParklexProdema produkuje několik typů materiálů pro použití v interiéru i exteriéru.
Certifikační pečeť PEFC zaručuje, že desky byly vyrobeny ze surovin lesního původu obhospodařovaných sociálně a ekologicky odpovědným způsobem.

Již přes 60 let vyvíjí tento holandský výrobce kompaktní desky pro exteriér i interiér. Kvalita a dekorová řada uspokojí i toho nejnáročnějšího zákazníka. Materiál je antibakteriální, nenasákavý a velmi pevný. Hodí se pro výrobu zdravotnického nábytku, obkladu zdí a jiné interiérové prvky, kde je kladen důraz na pevnost, hygienu a dlouhou životnost materiálu.

Resopal, německý výrobce HPL laminátů a kompaktních desek pro interiér a exteriér. Firma má tradici již od roku 1867 pod tehdejším jménem zakladatele Augusta Hermanna Römmlera. Firma se vyvíjela od zpracování odpadu z textilních materiálů přes výrobu gramodesek, izolačních plastů až po současný HPL laminát ve formě kompaktních desek a HPL povrchových folií pro nalisování.
V současné době patří Resopal pod holding Wilsonart International LLC. Od roku 2000 Resopal nastoupil na udržitelnou výrobní strategii. Výsledkem je certifikace FSC® a PEFC a je certifikován pro systémy environmentálního a energetického managementu v souladu s ISO 9001, 14001 a 50001.